Zespół Mescalero o sobie:

Zespół Mescalero powstał w 2009 roku i od tamtej pory gra nieprzerwanie. Po okresie „niemowlęcym”, który przechodzi każdy amatorski band, a w którym w bólu rodziły się pierwsze kawałki i stabilizował skład, wyrwaliśmy się na świat z przeświadczeniem, że oto narodziła się nowa gwiazda. Pierwsze koncerty dosyć szybko zweryfikowały ten pogląd, bo pomimo niezłych umiejętności muzycznych poszczególnych członków zespołu, i w naszym mniemaniu, dobrych utworów, showbiznes nie padł na kolana, a nawet nas nie zauważył. Nie zraziło nas to wcale, ale porządnie zmotywowało. Parliśmy do przodu, grając koncerty w każdym możliwym miejscu. Graliśmy na festiwalach, na wiejskich i miejskich festynach, w mrocznych klubach i wesołych knajpach, na imprezach małych i dużych. W międzyczasie zmieniał się skład, ludzie odchodzili, przychodzili nowi.

Mescalero miało się dobrze. Po kilku latach grania możemy pochwalić się koncertami z takimi gwiazdami jak: Blayze Bailey (ex-Iron Maiden), Nocny Kochanek, Antimatter, Turbo, Łydka Grubasa, Ceti, Rezerwat, Golden Life i wiele innych. W 2016 roku wygraliśmy Muzyczną Bitwę Radia Wrocław, największy w tej części Polski konkurs dla wykonawców muzycznych. W 2019 roku wydaliśmy nasz debiutancki, ale jednocześnie dojrzały muzycznie i lirycznie album, zatytułowany “Facetów coraz mniej”.

Nasza muzyka to mocno osadzony w korzeniach rock’n’rolla hard rock, który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie, ale czerpie z tego, co dziś najlepsze w dziedzinie “ostrej” muzyki, uzyskując wybuchową mieszankę tradycji z nowoczesnością. Pamiętając o korzeniach i okolicznościach powstania zespołu komponujemy utwory skoczne i energiczne, tak aby tuptanie i ruchy taneczne były wykonywane wspólnie i bez wcześniejszego przygotowania. Idea jest jedna! Dobra zabawa!

Dyskografia Mescalero

Kapela rockowa Mescalero