Darmozjady! to formacja stworzona przez znane postacie polskiej sceny alternatywnej w dość zaskakującym zestawieniu muzyków. Założycielami zespołu Darmozjady są Piotr Połeć oraz Łukasz Pękacki. Piotr był zaangażowany dotychczas w projekty Bracia Figo Fagot oraz Speculum. Łukasz działał głównie jako muzyk sesyjny, między innymi w zespole Michała Wiśniewskiego. Całość kapeli uzupełniają Jarosław Ważny ze swoimi dęciakami (Kult i Vespa) i na perkusji Mikołaj Wróblewski (dotychczas poznańska formacja Mr.Tea).

Darmozjady! są punk rokową kapelą w najlepszym wydaniu. Muzyka zespołu odnosi się często do rodzimych zespołów z lat 80-tych oraz sceny brytyjskiej przełomu lat 60-tych i 70-tych. Całość uzupełniają zaangażowane teksty, które odwołują się do naszej codzienności. Bunt, kontestacja rzeczywistości – muzyką i tekstami Darmozjady starają zmusić słuchacza do myślenia.

Debiutanckim singlem Darmozjadów! był opublikowany na początku 2019 roku utwór Przeklinam Was. Chwilę później ukazał się kolejny, pod tytułem To okrutnie wyprowadza mnie z równowagi. Oba utwory znalazły się na debiutanckim albumie zespołu Darmozjady pod tytułem Czwarty rozbiór Polski, który ukazał się na początku 2020 roku. Przy tworzeniu płyty formację na perkusji wspierał Adam Tkaczyk, grający dotychczas w zespole Kombi.