28 maja światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu NoVela. Krążek „39:54″ zagościł na popularnych serwisach streamingowych, a w wersji fizycznej pojawił się m.in w sieci salonów EMPiK oraz w naszym sklepie internetowym!

,NoVela to muzyczny tygiel, w którym pop przeplata się m.in. z rockiem, funkiem czy bluesem, a przez nowoczesne brzmienie kompozycji z albumu “39:54” prześwitują wyraźne inspiracje latami ’80 i ’90. Zespół powstał w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje), a proces tworzenia płyty poparty był wcześniejszą edukacją muzyczną oraz bogatym doświadczeniem poszczególnych członków zespołu. W obyciu scenicznym muzykom NoVeli pomogło zagranie licznych tras koncertowych- zarówno w roli headlinera, jak i supportu (m.in. przed Iron Butterfly, Terry Bozzio&Stickman, a także dwóch dużych tras europejskich przed zespołem Riverside).

 

Teksty z debiutanckiej płyty NoVeli opowiadają o przeróżnych relacjach. Może to być nawet coś mniej oczywistego, jak relacja człowiek-czas. Jeśli zaś chodzi o muzykę, każdy z członków zespołu daje tu coś od siebie, ubogacając kompozycję swoimi inspiracjami, doświadczeniem i warsztatem.


Warto w tym miejscu zaznaczyć – to nie jest płyta w stylu lat ’80.– wyjaśnia zespół. Pojawiają się na niej interteksty, pewne odniesienia, cytowania, które dla wprawnego słuchacza mogą się okazać sporą frajdą, jednak nie należy oceniać krążka jedynie przez pryzmat fascynacji muzyką minionych lat. Bogactwo stylistyczne autorskich kompozycji i dryg NoVeli do eksperymentowania formą sięga daleko za horyzont i wytycza coraz to nowe szlaki, którymi zespół porusza się z lekkością.

 

Materiał, składający się z 10 piosenek, zarejestrowano wiosną 2020 roku w studiu Serakos w Warszawie pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich. Do nagrania partii klawiszowych muzycy zaprosili Piotra Kolanowskiego z zespołu Rezerwat, który będzie również towarzyszył NoVeli na koncertach.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych NoVeli, na których regularnie pojawiają się informacje dotyczące aktywności zespołu:

Facebook: https://www.facebook.com/officialnovela

Instagram: https://www.instagram.com/novela.band/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCFx9BTlZOd57WdvPBsr1Fuw\