Wielki powrót "Folko Rocko Punko Polo"

Po trzech latach od wydania albumu „Folko Rocko Polo” Witek Muzyk Ulicy powraca z reedycją swojego drugiego studyjnego krążka. Na naszym sklepie internetowym został właśnie uruchomiony preorder płyty.

Historia Witka zaczyna się tu, gdzie każdego dnia kończy się wiele innych historii- na ulicy. Rzucił pracę handlowca, żeby po bramach grać na akordeonie. Uwolnił się od pędu codzienności i korporacyjnego wyścigu szczurów, w którym od człowieka myślącego i wrażliwego więcej znaczy ten wydajny i posłuszny. Zaczął wychodzić do ludzi, rozmawiać, doświadczać, żyć. To na ulicy postanowił budować swój świat na nowo, na swoich warunkach i muzycznym fundamencie. Tu odnalazł harmonię, szczęście i niezgłębione źródło zarówno muzycznej, jak i lirycznej inspiracji.

W swoich utworach często dzieli się obserwacjami i refleksjami dotyczącymi codzienności zwykłego człowieka i otaczającego go świata- czasem podejmując próbę uchwycenia i opisania piękna tkwiącego w tym, co ulotne, a niekiedy wyrażając sprzeciw wobec niektórych mechanizmów systemu- ekonomicznego, politycznego, religijnego- wysysających z człowieka jego indywidualność, gaszących ambicję, pasję i energię do życia.

 

Tytuł drugiego albumu długogrającego Witka Muzyka Ulicy, “Folko Rocko Punko Polo”, najcelniej opisuje prezentowany przez niego styl muzyczny- można odnaleźć w nim elementy folkowe, jest i trochę ostrzejszego grania rockowego, jest punkowy bunt, no i jest Polska. Muzyka Witka jest wyjątkowa i trafia w każde gusta niezależnie od wieku i muzycznych preferencji odbiorcy.

 

Wiele utworów z płyty „Folko Rocko Punko Polo” szybko urosło do rangi hitów, osiągając milionowe zasięgi na serwisie YouTube, a ich teksty po dziś dzień płyną z ust tysięcy festiwalowiczów, klubowiczów, czy weselników. W ciągu trzech lat wyprzedał się cały, kilkutysięczny nakład płyty. W związku z tym artysta zdecydował się zaserwować swoim fanom niespodziankę. Płyta pojawi się w sklepach w formie reedycji- z całkowicie nową, odświeżoną szatą graficzną. Za projekt poligrafii odpowiada Piotr Szafraniec, autor oprawy graficznej albumu „Gram Dla siebie”.

 

Premiera albumu „Folko Rocko Punko Polo” wyznaczona jest na 17 września 2021 r. Każda osoba, która zamówi album przed premierą, otrzyma w ramach podziękowania płytę z autografem artysty. Na naszym sklepie internetowym istnieje również możliwość nabycia pakietu dwóch ostatnich albumów Witka Muzyka Ulicy po okazyjnej cenie.

Wszelkie informacje związane z premierą albumu “Folko Rocko Punko Polo” i jego preorderem pojawiają się regularnie na mediach społecznościowych Witka Muzyka Ulicy:
FACEBOOK
YOUTUBE