Fot: Mikołaj Kołodziejczyk
Fot: Mikołaj Kołodziejczyk

Pierwsza płyta zespołu Ikarus Feel jest już dostępna w preorderze!

9 kwietnia ruszyła przedsprzedaż Tokyo, debiutanckiego albumu długogrającego zespołu Ikarus Feel, obiecującej grupy z Lublina tworzącej muzykę z pogranicza indie rocka, alternatywy i popu.

Pomimo młodego wieku członkowie zespołu znają się na swoim rzemiośle, a muzyka, którą tworzą, jest niebanalna, dojrzała i płynąca z głębi serca. Selektywne, przestrzenne brzmienie autorskich kompozycji Ikarusa, a także ciepłe, przyjazne melodie w połączeniu ze spokojnym głosem wokalisty to mikstura, która oddziałuje na słuchacza jednocześnie energetyzująco i kojąco. Chwytliwe riffy wraz z nasyconymi liryką tekstami szybko zapadają w pamięć, a pozytywna energia, którą zespół emanuje zarówno na scenie, jak i poza nią sprawia, że obok Ikarusa nie da się przejść obojętnie. Baza fanów zespołu szybko rośnie- ci, którzy przystają na chwilę, aby posłuchać regularnie publikowanych przez zespół nowości, zostają już z nim na dłużej.

 

Choć materiał zebrany na płycie tworzy spójną całość, jednocześnie zaskakuje swoim zróżnicowaniem. Zespół udowadnia, że nie boi się eksperymentować i nie stroni od nietuzinkowych melodii i brzmień, przez co nawet proste w swojej formie utwory zyskują duszę i unikalny klimat. Na płycie można usłyszeć zarówno klasyczne instrumenty smyczkowe, jak i nowoczesne wstawki elektroniczne, a nawet najbardziej zróżnicowane stylistycznie utwory dopełniają się nawzajem niczym elementy układanki, zabierając słuchacza w dynamiczną podróż po „Tokyo”, kolorowym świecie pełnym niespodzianek, emocji, zmian pogody i nastroju, wybuchów i pościgów.

„Nasza muzyka to kwintesencja szczerości, przyjaźni, marzeń i dobrej zabawy, co według mnie mocno słychać w naszych kompozycjach.”- komentuje Daniel Goral, wokalista zespołu. – „Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – na płycie znajdują się piosenki o miłości, rozstaniach, stracie, systemie. Może to być dość odważne stwierdzenie, ale uważam, że ta płyta niesie ze sobą dużo ciepła i może łączyć ludzi, niezależnie od wieku, płci czy poglądów.” Nazwa płyty wywodzi się od singla pod tym samym tytułem, będącego pierwszym z utworów, które rozebrzmieją w głośnikach po uruchomieniu płyty. Pomysł na tytuł zarówno albumu, jak i jednego z singli, powstał podczas podróży wokalisty do stolicy Japonii. W tym samym czasie zespół zaczynał snuć plany dotyczące wydania long play’a, więc owo słynne japońskie miasto okazało się być główną inspiracją przy rozmyślaniu nad nazwą płyty.

 

W związku z uruchomieniem preorderu zespół przygotował dla swoich fanów kilka niespodzianek: każda osoba, która zamówi album przed premierą, otrzyma dodatkowo dwie spersonalizowane pocztówki z autografami członków zespołu, a także specjalny voucher uprawniający do wstępu na wybrany koncert plenerowy zespołu Ikarus Feel wraz z osobą towarzyszącą do strefy backstage na tyłach sceny.

Choć obecne czasy są niezwykle trudne dla branży muzycznej, a granie koncertów w bieżącym roku nadal stoi pod znakiem zapytania, zespół nie zawiesza broni i aktywnie pracuje nie tylko nad tym, żeby umilić swoim fanom czas oczekiwania na debiutancki krążek, serwując po drodze jeszcze kilka zaostrzających apetyt przystawek, ale zajmuje się także tworzeniem nowego materiału. Godna podziwu ambicja i kreatywność buzująca w członkach tej lubelskiej kapeli inspiruje i pozwala wysnuć wniosek, że nawet największy problem można przekuć w wyzwanie- wystarczy tylko chcieć! 

ZAMÓW ALBUM “TOKYO” W PREORDERZE

Premiera albumu „Tokyo” wyznaczona jest na 7 maja. Wszelkie informacje związane z premierą debiutanckiego albumu i jego preorderem pojawiają się regularnie na mediach społecznościowych zespołu Ikarus Feel:

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE