Już w ten piątek (13.11) na oficjalnym kanale YouTube zespołu Pyton pojawi się teledysk do utworu „Profilaktyka”, trzeciego singla promującego debiutancki krążek kapeli. Premiera klipu wyznaczona jest na godzinę 17:00.

Choć od strony muzycznej „Profilaktyka” staje ramię w ramię w szeregu z dwoma wypuszczonymi do tej pory singlami, będąc utworem równie głęboko osadzonym w mocnym hard rockowym brzmieniu, to w warstwie tekstowej wyraźnie zauważalna jest odskocznia od poważnej i wyważonej strony, od której zespół dał się poznać poprzez swą dotychczasową twórczość. Tematem przewodnim utworu są bowiem… korzyści płynące ze spożywania piwa, a czynność tę zespół określa jako kurację, której powinno się poddawać regularnie, dla zdrowotności, w ramach szeroko pojętej profilaktyki (do czego „pije” tytuł otworu).

Wybór „Profilaktyki” na singiel nie jest przypadkowy: „Żyjemy w niełatwych czasach, w których z powodu koronawirusa ucierpiało wiele branż, w tym m.in. gastronomiczna, a sporo lokali- klubów muzycznych, pubów, restauracji- jest na naszych oczach zamykanych. Niektóre tymczasowo, inne na stałe”- tłumaczy Kazimierz „Kazio” Ulewicz, wokalista zespołu. „Przestrzeganie zaleceń sanitarnych i stosowanie się do obostrzeń, jakkolwiek wskazane, zabrało nam wszystkim część swobody i wolności, a ciągłe przebywanie w domu- na kwarantannie czy podczas pracy zdalnej, bez możliwości regularnych spotkań ze znajomymi, czasem drastycznie obniża samopoczucie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wyłożyć na światło dzienne ten luźniejszy, mniej poważny tematycznie utwór z naszego arsenału. Chcemy, by nasza twórczość była odbierana jako lekkostrawna, przyjemna, poprawiająca nastrój. Mamy szczerą nadzieję, że zarówno nasz nowy singiel, jak i teledysk, przypadną do gustu słuchaczom i wywołają uśmiech na niejednej twarzy”.

Teledysk do utworu powstał z pomocą fanów, którzy nadesłali zespołowi filmy nagrywane podczas praktykowania wspomnianej wyżej „kuracji”. W klipie zostały zamieszczone także materiały przesłane przez popularnych muzyków, m.in. Tymona Tymańskiego, Dr Yry, czy Beatę Łubczonek znaną z warszawskiego projektu Teściowa Śpiewa.