Na swojej facebookowej stronie grupa Pyton podzieliła się z fanami informacją o premierze “Niekompatybilnych”, drugiego singla z nadchodzącej debiutanckiej płyty. Utwór wraz z teledyskiem pojawi się na oficjalnym kanale YouTube zespołu w piątek 29.05 o godzinie 18:00.

Choć utwór ten powstał jeszcze przed ogólnoświatowym paraliżem wywołanym przez koronawirusa, jego tematyka na tyle celnie odbija się pandemicznych realiach, że zespół Pyton postanowił zrezygnować z planów wypuszczenia nieco lżejszego singla na rzecz tego bardziej “aktualnego”. Warstwa tekstowa „Niekompatybilnych” porusza bowiem problem ścierania się niepasujących do siebie charakterów, czego wielu z Was bez wątpienia doświadczyło w czasie narodowej kwarantanny, pozostając w zamknięciu z członkami rodziny, partnerem, czy współlokatorami.

“Kazio” Ulewicz, wokalista zespołu i autor pytonowych tekstów, opisuje, w jaki sposób tematyka “Niekompatybilnych” odbija się w lustrze współczesności:

Lockdown 2020, zamknięty w domu z kobietą. Poprzez izolację konflikty i brak zrozumienia narastają. Bo kubek leży nie tam gdzie trzeba, bo wyprała jeszcze znośnie czystą koszulkę, bo za głośno mrugasz. Ile jesteś w stanie wytrzymać z jedną osobą bez przerwy, nie zaczynając wojny? O tym właśnie są „Niekompatybilni”.