Łydka Grubasa zagra akustycznie!

Choć obostrzenia związane z pandemią mocno utrudniły działalność koncertową, zespół Łydka Grubasa nie odwiesza gitar na kołki i wyrusza w letnią mini trasę zatytułowaną „Grube Upudlenie”. Grupa wykona repertuar w wydaniu akustycznym.

Lato to tradycyjnie czas dużych, plenerowych wydarzeń. W tym roku są one niemal w całości odwołane ze względu na pandemię, jednak nie zginie duch w narodzie, dopóki Łydka jest na warcie! Zespół zakasał rękawy i planuje przypomnieć miłośnikom koncertów, że nie ma takiej siły, która sprawiłaby, że muzyka zamilknie.

„Wszystkie większe wydarzenia od marca są odwoływane” – mówi nam Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista. „To nas mobilizuje podwójnie. Mamy głód grania i chcemy zaoferować wszystkim chociaż namiastkę uczestnictwa w występach live. Skoro nie ma dużych scen, można, a wręcz należy wystąpić na mniejszej. Proste! Niektórym bardzo brakuje grania na żywo, więc z myślą o nich staramy się tę pustkę zapełnić”.

Podczas wspomnianych koncertów Łydka wystąpi z odmienionym repertuarem. Kameralnie, z gitarami akustycznymi zamiast rozgrzanych do czerwoności wzmacniaczy. „Klimat będzie trochę inny niż zwykle” – powiedział nam Maciej „Ziggy” Charytoniak, gitarzysta. „Mimo to nie ma mowy o smuceniu! Przearanżowaliśmy nasze utwory, niekiedy w sposób dość karkołomny. Te koncerty nie odbędą się na zasadzie ‘to samo, tylko akustyk zamiast elektryka’ – większość materiału to zupełnie nowe spojrzenie na nasze piosenki, ale jak najbardziej z zachowanym pazurem i rockowym duchem. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Publiczność to przyjmie”.

„Sam pomysł powstał podczas tworzenia trzech utworów, które chcieliśmy wykonać online” – mówi Artur „Carlos” Wszeborowski, basista. „Nowe wersje tak nam się spodobały, że pociągnęliśmy temat dalej. Wylądowaliśmy w studiu, nagraliśmy 6 utworów, jeszcze więcej skomponowaliśmy, a teraz ruszamy w mini trasę akustyczną. Jest to dla nas niesamowita przygoda oraz dowód na to, że wirus zmobilizował nas do działania. Już za moment każdy będzie mógł się przekonać naocznie i nausznie, jak wychodzi nam granie ‘unplugged’ ”.

Daty i miejsca koncertów znajdziecie poniżej. Dzięki wspomnianym studyjnym wersjom akustycznym, które zespół publikuje na serwisach streamingowych, możecie poczuć przedsmak tego, co zespół zaprezentuje na swojej unikalnej serii koncertów. Materiał zarejestrowany na koncertach zostanie w późniejszym czasie opublikowany w serwisie Youtube w formie video.

Łydka Grubasa- Grube Upudlenie fot Paweł Kukuć
fot: Paweł Kukuć

Grube Upudlenie, czyli nadchodzące koncerty akustyczne Łydki:

19.08- Olsztyn, Carpenter Inn Irish Pub

? Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/324301632250295/

? Bilety: https://goout.net/pl/bilety/grube-upudlenie-lydka-grubasa/ddhh/

20.08- Gdańsk, La Playa

? Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/297741058122010/

? Bilety: https://goout.net/pl/bilety/grube-upudlenie-lydka-grubasa/yjhh/

21.08- Ustka, Ramydada Pub & Cafe

? Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1104089969964393/

? Bilety: https://goout.net/pl/bilety/grube-upudlenie-lydka-grubasa/cfdh/

22.08- Świętouść, Camping Tramp

? Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/313148676492576/

? Bilety: WSTĘP WOLNY

23.08- Straduń, Mayovka

? Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/636969650259296/

? Bilety: https://goout.net/pl/bilety/grube-upudlenie-lydka-grubasa/ixgh/