Nowy Rock Polska 2020 / 2021: playlista, na której usłyszysz najświeższe polskie premiery rockowe

Ubiegły rok był niezwykle trudny dla branży muzycznej, a prognozy na obecny są równie mało optymistyczne. Upłynie jeszcze sporo czasu, zanim muzycy będą mieli okazję wyjść na scenę i zaprezentować się ze swoim nowym materiałem. Choć już od wielu miesięcy artyści są pozbawieni możliwości aktywnego koncertowania, wielu z nich nie siedzi bezczynnie i daje upust swojej kreatywności, tworząc w domowym zaciszu. Pojawiło się dużo godnych uwagi nowości, które niestety łatwo można przeoczyć m.in ze względu na ograniczone możliwości promocji.

Aby ułatwić mniej znanym zespołom dotarcie do szerszego grona odbiorców i zarazem przypomnieć o największych premierach zarówno ubiegłego, jak i obecnego roku, powstała na Spotify playlista „Nowy Rock Polska 2020/2021”. Lista utworów jest regularnie uzupełniana o muzyczne nowości z Polski. Obok Łydki Grubasa, Organka, czy Kazika można tu usłyszeć także wykonawców z alternatywy i undergroundu. Lista zespołów jest szeroka i wciąż rośnie, a każdy może dołożyć swoją cegiełkę zarówno do aktywnego rozwijania playlisty, jak i poszerzania jej zasięgów.

„Nasza playlista ma działać obosiecznie”, mówi Marcin Koćmierowski, twórca playlisty. „Choć jej głównym celem jest prezentowanie słuchaczom nowości muzycznych na rodzimej scenie rockowej, stwarza także szansę dotarcia ze swoim materiałem do szerszego audytorium zespołom, które mają ograniczone możliwości promocji muzyki ze względu m.in. na to, że nie można grać koncertów. Aby zostać dodanym do playlisty wystarczy tylko wysłać do nas zgłoszenie. Jedynym kryterium jest to, żeby utwór był z 2020/2021 roku. Masz zespół? Nagrałeś coś nowego i chcesz się tym pochwalić? Napisz do nas: playlista@menago.art. ”

Posłuchaj playlisty na Spotify

Wyślij swoją propozycję