Kolejna nowość od zespołu NoVela! W środę 14 lipca kapela udostępniła swoim fanom teledysk do singla „Ten sam błąd”, utworu pochodzącego ze świeżo wydanej debiutanckiej płyty „39:54”. Klip pojawił się na oficjalnym kanale YouTube zespołu o godzinie 17:00.

Na przekór lekkiej i przystępnej dla ucha oprawie muzycznej tekst najnowszego singla NoVeli jest nieco poważniejszy i niewątpliwie skłania do autorefleksji- opowiada bowiem o człowieku zniewolonym przez własne niezdrowe myśli i przytłoczonym piętrzącymi się wokół problemami. Człowiek ten, choć bardzo chciałby wyjść poza utarty schemat codzienności, wciąż popełnia te same błędy, przez co coraz bardziej osuwa mu się grunt pod nogami.

 

– Piosenka jest o tym wszystkim, co nie daje nam odpocząć emocjonalnie, umysłowo, a nawet fizycznie– tłumaczy Dominika Dmowska, wokalistka i autorka tekstów NoVeli. – Szczerze mówiąc, pisałam ją z myślą o nałogu, uzależnieniu, a w delikatniejszej wersji interpretacji – po prostu z myślą o kacu.

Obcując używkami wiadomo, jakie są konsekwencje ich zażycia, a mimo to czasem bagatelizuje się głos rozsądku. Magia chwili potrafi na moment zwyciężyć nad rozumem, czego skutki i tak każdy w końcu odczuje. Raz bardzo poważne, a innym razem łagodniejsze. I wtedy w parze z bólem głowy przychodzi chwila autorefleksji, że następnym razem pokierujemy sobą inaczej. Niech ten utwór będzie subtelnym przypomnieniem, że czasem warto się na popełnionych błędach uczyć!

Towarzyszący singlowi lekki i przyjemny dla oka teledysk przykuwa uwagę ujęciami, które zgrabnie korespondują z warstwą muzyczną. – Po godzinach spędzonych w studio chcieliśmy być na planie w plenerze, wykorzystać uroki pogody, okoliczności przyrody i – paradoksalnie – obrazem złagodzić znaczenie tekstowe piosenki – opowiada Dominika. – Praca na planie była świetnym doświadczeniem – sama dobra energia, niby proste, ale ciekawe pomysły na scenariusz i cudowny kontakt z ekipą filmową. Marzyliśmy o klipie z wakacyjnym klimatem.

28 maja światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu NoVela. Krążek „39:54″ zagościł na popularnych serwisach streamingowych, a w wersji fizycznej pojawił się m.in w sieci salonów EMPiK oraz w naszym sklepie internetowym.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych NoVeli, na których regularnie pojawiają się informacje dotyczące aktywności zespołu:

Facebook

Instagram

YouTube