NOCTI u progu muzycznego debiutu

W czwartek 23.09 na sklepowych półkach i popularnych serwisach streamingowych pojawi się „Nic o miłości”, pierwszy studyjny album długogrający toruńskiego zespołu NOCTI.

NOCTI to barwna muzyczna mikstura, w której rock romansuje z muzyką popularną, a energetyzujące gitarowe riffy przeplatają się zgrabnie z nietuzinkowymi balladami, które niosą ze sobą spory ładunek emocji. Efektem kilkuletniej pracy zespołu jest bogaty stylistycznie, ciekawy i różnorodny gatunkowo materiał. Dotychczas wypuszczone single niosą się echem po rozgłośniach radiowych na terenie całej Polski. Utwory „Szeptem” i „Huragan” miały swoją premierę na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz w audycji Piotra Kaczkowskiego Max 357 (Radio 357). NOCTI może pochwalić się także Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia w kategorii Nadzieja Roku 2020 w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy Radia GRA.

 

Wspólnym mianownikiem piosenek obecnych na płycie o przewrotnym tytule „Nic o miłości” jest właśnie miłość, która, choć ma tak różne oblicza, każdemu jednakowo gra w sercu. Materiał jest swoistą manifestacją tego, że miłość zawsze będzie ponad polityką czy wszelkim uprzedzeniom, choć tak często nam się jej zakazuje i tak często się ją piętnuje.

Piosenki na płytę napisałem w dość krótkim czasie – był to strumień świadomości, zbiór doświadczeń życiowych, uczuciowych ale także przemyśleń na temat sytuacji, w jakiej znajduje się zarówno nasz kraj, jak i szerzej – nasza planeta – tłumaczy Michał Juszkiewicz, wokalista. – Z drugiej strony na płycie jest też piosenka, która powstała spontanicznie, już w trakcie pracy nad albumem w studio nagraniowym. 

 

Wśród 11 autorskich utworów znaleźć można m.in. piosenki o zakochaniu (single “Szeptem” i “Staromodny SMS”), różnych sposobach jego odczuwania i okazywania (“Pokaż mi miłość”), rozstaniu (“Nie tak miało być”), a także erotyk (“Wpuść mnie”) oraz pełen subtelności utwór o oddaniu i poświęceniu dla najbliższych (“Wiadomości”). Zespół nie boi się dotykać również tematów trudnych- na płycie pojawiły się utwory o cierpieniu i tęsknocie po stracie bliskiej osoby („Ikony”), czy konsekwencjach dalszej degradacji klimatu (“Huragan”).

-Obecnie skupiamy się na promocji debiutanckiej płyty w sytuacji zagrożenia kolejnym lockdownem i perspektywą niemożności grania koncertów, co jest ważnym elementem promocji dla zespołów rockowych – mówi o dalszych planach zespołu Zbyszek Prylewski, basista. – Ciągle zmieniamy strategie z uwagi na czynniki zewnętrzne, jak i wewnątrzzespołowe, a pandemia, zapaść niektórych branż i nasze życiowe wybory pokazują, że musimy być elastyczni, bo nadal nie można zaplanować niczego z większym zapasem- dlatego na tę chwilę koncentrujemy nasze działania na sprawach związanych z wydaniem debiutanckiego krążka.

 

Debiutancki album zespołu NOCTI, składający się z 11 autorskich kompozycji, ukaże się 23 września w sieci sklepów EMPiK, na serwisach streamingowych oraz na naszym sklepie internetowym.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych zespołu NOCTI, na których na bieżąco ukazują się prezentowane przez zespół nowości i informacje dotyczące debiutanckiej płyty oraz aktualnych planów koncertowych:

WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE