Już w sobotę 18 lipca gdańska plaża przy molo w Brzeźnie utonie w dźwiękach solidnego rocka podczas wydarzenia o enigmatycznej nazwie – “Trójbój Kaszubski”. Impreza, która na pierwszy rzut ucha kojarzyć się może z wydarzeniem sportowym, w rzeczywistości jest mini-festiwalem muzycznym połączonym z zawodami…. w spożywaniu piwa na czas. Koncerty odbywają się na plaży przy molo w Brzeźnie, na terenie klubu La Playa. W minionych edycjach uczestniczyło już przeszło 40 zespołów muzycznych, m.in. Bracia Figo Fagot, Lej Mi Pół, Apteka, czy Wowa Band.

W tym roku lineup wzbogaci kapela Mescalero, której debiutancka płyta Facetów coraz mniej jest dostępna do nabycia w naszym sklepie internetowym. Oto, co mówią o sobie wspomniani muzycy z Wrocławia: “Nasza muzyka to mocno osadzony w korzeniach rock’n’rolla hard rock/metal który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie, ale czerpie z tego, co dziś najlepsze w dziedzinie “ostrej” muzyki, uzyskując wybuchową mieszankę tradycji z nowoczesnością. Pamiętając o korzeniach i okolicznościach powstania zespołu komponujemy utwory skoczne i energiczne, tak aby tuptanie i ruchy taneczne były wykonywane wspólnie i bez wcześniejszego przygotowania. Idea jest jedna: dobra zabawa.”

Na tegorocznej edycji usłyszymy także wiele innych, zróżnicowanych gatunkowo zespołów. Oto kilka z nich:

Muzyczka (Warszawa)
Bimbrownicy (Gdańsk)
3CITY Stompers (Gdańsk)
Coco Bongo (Gdańsk) 
Mr. Idol (Słupsk)
PO PROSTU (Gdańsk)
The Novorodkens (Gdynia)
Piołun (Gdańsk)

 Gorąco zachęcamy do zapoznania się z twórczością wyżej wymienionych zespołów, a amatorów “plażingu” i dobrego rocka namawiamy do odwiedzenia klubu La Playa i aktywnego uczestnictwa w Trójboju!