Ikarus Feel triumfuje w Jarocinie

Ikarus Feel, indie rockowa grupa z Lubelszczyzny, zakwalifikowała się do przeglądu kapel Jarocińskie Rytmy Młodych, na którym to 15 lipca wystąpiła w jarocińskim amfiteatrze razem z czterema innymi finalistami (Pink Roses, The Poks, Transgresja, Heima). Energia i ciepło płynące z twórczości tych młodych muzyków zjednały nie tylko serca słuchaczy (pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym), ale także i jury przeglądu, w skład którego wchodzili m.in. Darek Malejonek, Daria Zawiałow, czy Marcin Bąkiewicz. Zespół zdobył pierwsze miejsce przeglądu i w nagrodę 18 lipca pojawił się na dużej scenie tegorocznej edycji Jarocin Festiwal w towarzystwie kapel takich jak Happysad, TSA, Kwiat Jabłoni, czy Krzysztof Zalewski, gdzie wykonał półgodzinny koncert z autorskim repertuarem.

 

Wygrana w Jarocińskich Rytmach Młodych była dla nas przemiłym zaskoczeniem – zwierza się Daniel Goral, wokalista zespołu. –  Już samo to, to że mogliśmy wziąć udział w takim wydarzeniu, było dla nas dużym przeżyciem, ale wygrana w przeglądzie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Kiedy pierwszy raz stanąłem na dużej scenie tego legendarnego festiwalu, nie mogłem znaleźć słów na to, by opisać uczucia, które towarzyszyły mi w tym momencie. Do tej pory wszyscy czujemy czystą, dziecięcą radość i ogromnego motywacyjnego kopa, a adrenalina w nas jeszcze buzuje. Dziękujemy wszystkim zespołom biorącym udział w przeglądzie, ekipie technicznej, a także  organizatorom JRM oraz Jarocin Festiwal- dziękujemy za ciepłe przyjęcie i pomoc w każdym aspekcie, w którym jej potrzebowaliśmy. Klasa sama w sobie. Ogromny szacunek!

 

Pomimo młodego wieku członkowie zespołu znają się na swoim rzemiośle, a muzyka, którą tworzą, jest niebanalna, dojrzała i płynąca z głębi serca. Selektywne, przestrzenne brzmienie autorskich kompozycji Ikarusa, a także ciepłe, przyjazne melodie w połączeniu ze spokojnym głosem wokalisty to mikstura, która oddziałuje na słuchacza jednocześnie energetyzująco i kojąco.

W maju bieżącego roku ukazał się debiutancki album zespołu. Choć materiał zebrany na krążku tworzy spójną całość, jednocześnie zaskakuje swoim zróżnicowaniem. Zespół udowodnił, że nie boi się eksperymentować i nie stroni od nietuzinkowych melodii i brzmień, przez co nawet proste w swojej formie utwory zyskują duszę i unikalny klimat.

                „Nasza muzyka to kwintesencja szczerości, przyjaźni, marzeń i dobrej zabawy, co według mnie mocno słychać w naszych kompozycjach.”- komentuje Daniel. – „Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – na płycie znajdują się piosenki o miłości, rozstaniach, stracie, systemie. Może to być dość odważne stwierdzenie, ale uważam, że ta płyta niesie ze sobą dużo ciepła i może łączyć ludzi, niezależnie od wieku, płci czy poglądów.

 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z twórczością zespołu Ikarus Feel i regularnego śledzenia profili jego kanałów w mediach społecznościowych:

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE