Bloody Mess wprowadza zmiany!

Bloody Mess to grupa z pięcioletnim stażem i dwoma krążkami na koncie. Rock-metalowa maszyna łącząca w sobie ambitne teksty, gitarowy ciężar i wpadające w ucho melodie. Gdziekolwiek się pojawią, zapewniają swoim słuchaczom potężny zastrzyk ciężkiej muzyki, a czas spędzony z nimi to bynajmniej nie gwarancja odpoczynku, ponieważ na ich koncertach nie da się ustać w miejscu. Energia, dużo ruchu, fantastyczna interakcja z publiką, kontemplacja, gdy utwory na to pozwalają… Tych pięciu szaleńców ma coś do przekazania każdą nutą, uderzeniem, sylabą i pauzą. W ich kompozycjach da się usłyszeć pasję, zaangażowanie i przede wszystkim ciężką, misterną pracę, jaką wykonują, aby wyrzeźbić materiał mający moc rozpętania pod każdą sceną prawdziwego chaosu.

 

“Changes”, jak sama nazwa wskazuje, to płyta zmian. Nowy materiał znacząco różni się od tego, co kapela serwowała swoim słuchaczom do tej pory. Na świeże brzmienie wpłynęły m.in. roszady w składzie zespołu, gros nowych doświadczeń, które kształtowały każdego z jego członków od czasu nagrania debiutanckiej płyty, nowe inspiracje, a także nastroje i przeżycia związane z wybuchem pandemii. W świeżo wydanym albumie dominuje mocne brzmienie, w którym nie brak charakterystycznych, wpadających w ucho melodii.

Choć na krążku dominują utwory anglojęzyczne, pojawiły się na niej także utwory z polskim tekstem. W nowym materiale zaserwowanym przez Bloody Mess słychać inspiracje nu-metalowe, progresywne, metalcore’owe, ale nie zabrakło też miejsca na typowe dla zespołu eksperymentowanie, co słychać m.in w utworze z elementami samby. Jest ciekawie i różnorodnie- słuchacze na pewno nie będą się nudzić!

Uwagę przykuwa także klimatyczna oprawa graficzna albumu; Na poligrafię składają się bowiem grafiki utrzymane w konwencji amerykańskiego komiksu z lat ’50, a na wszystkich pracach zobaczyć można jedynie trzy kolory- biały, czarny i czerwony. Za wykonanie projektów graficznych odpowiedzialny jest Paweł Parol, który współpracował z zespołem również podczas prac nad debiutancką płytą „Broken Things”. Okładkę na podstawie zdjęcia Marty Czaplickiej stworzył Piotr Milej.

Bloody MEss fot Jakub Szczepankowski
fot: Jakub Szczepankowski

Drugi album studyjny projektu Bloody Mess, składający się z 8 autorskich kompozycji, jest dostępny do nabycia m.in. w sieci salonów EMPiK oraz na naszym sklepie internetowym.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych zespołu Bloody Mess, na których na bieżąco ukazują się prezentowane przez zespół muzyczne nowości i informacje na temat poczynań zespołu, w tym aktualne plany koncertowe:
Facebook
   |   Instagram   |   YouTube